Mine Turalı

Profesyonel Koç, Eğitmen ve Danışman

ACC, ORSC

Galatasaray Lisesi ve İ.T.Ü Mimarlık Fakültesi mezunu olan Mine Turalı, yüksek lisansını da aynı fakültede tamamlamıştır. Farklı mimarlık ofislerinde çalıştıktan sonra serbest çalışmaya devam etmiş daha sonra kariyerini koçluk ve eğitmenlik tarafına çevirmiştir.

Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF’in ACC – Akredite Profesyonel Koç sertifikasyonunu almıştır. Coaches Training Institute (CTI), CRR Global’ın sunduğu “Organizasyon, İlişki ve Sistem Koçluğu” (ORSC), programlarını tamamlamış; Embodiment, hikaye anlatıcılığı ve P4C eğitimlerini almıştır. 2017’ten bu yana Doç Dr. Nita Scherler’in Gestalt Uygulayıcılığı programına devam etmektedir. Bir yandan da İstanbul Üniversitesinde sosyoloji lisans eğitimi almaktadır.

Sistemlere, ilişkilere ve bireylere profesyonel koçluk yapmakta, liderlik ve beceri gelişimi ,kadın liderliği ve çeşitlilik-kapsayıcılık alanlarında hizmet vermektedir. Gençlerin kariyer seçiminlerine destek vermeyi amaçlayan bir dijital platform-sosyal girişim olan buneis.com’un ve iş hayatında çalışan annelere destek veren wis-mom platformunun kurucu ortağıdır.

ORSC (Organization and Relationship Systems Coaching), Theory-U, 5th Discipline, Art of Hosting, Olumlu Sorgulama, CTI Co-Active Koçluğu ve Gestalt Terapi olmak üzere farklı disiplinlerden içselleştirdiğimiz yaklaşım ve yöntemleri deneyimlerimizle birleştirerek kullanıyoruz. Sistem bakış açısı ile bireylerin ve ilişkilerin kendi yanıtlarını, çözümlerini ve ilerleme yollarını bulmalarını destekliyoruz. Davranış odaklı tasarım çalışmalarımızda Design Thinking ve davranışsal ekonomi alanından metodolojiler ile çalışıyoruz.

REFERANSLARIMIZ